New 2026 Winnebago Thrive 25RLS Travel Trailer
NEW FLOOR PLAN!
View all Thrive Floorplans
2026 25RLS Features and Options
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$57,640
You Save: $17,645
Sale Price: $39,995
You Save: $17,645
Sale Price: $39,995
Royal RV Center
Location: Middlebury, IN
Stock# R103389
Location: Middlebury, IN
Stock# R103389
Stock# R103389
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 25RLS Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 724 lbs |
| GVWR | 8800 lbs |
| Dry Weight | 6512 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 49 gals |
| Black Water Capacity | 49 gals |
| Tire Size | 225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Olympic Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 4400 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR Smart TV |
| Awning Info | 19' Powered patio awning w/LED lighting |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 54CTT1T25T3103389 |
For more information
Contact Us
Thrive 25RLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


