New 2026 Winnebago Thrive 22MLS Travel Trailer
Front Bedroom! Mega Dinette!
View all Thrive Floorplans
2026 22MLS Features and Options
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Price:
$53,930
You Save: $15,935
Sale Price: $37,995
You Save: $15,935
Sale Price: $37,995
Royal RV Center
Location: Middlebury, IN
Stock# R104415
Location: Middlebury, IN
Stock# R104415
Stock# R104415
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 22MLS Specifications
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 622 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 6068 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 49 gals |
| Black Water Capacity | 49 gals |
| Tire Size | 225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 4400 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 lbs. |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | Smart TV |
| Awning Info | 16' Powered patio awning w/LED lighting |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 54CTT1P24T3104415 |
For more information
Contact Us
Thrive 22MLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Front Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


