New 2026 Winnebago Revel 44E Motor Home Class B
COMPACT SIZE, THOUGHTFUL INTERIOR DESIGN AND ROBUST CAPABILITY FOR OFF-ROAD AND OFF-GRID TRAVEL
2026 44E Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Price:
$292,384
You Save: $104,147
Sale Price: $188,237
You Save: $104,147
Sale Price: $188,237
Vogt RV Centers
Location: Leisure RV Center of Greater Houston
Stock# RP704557
Location: Leisure RV Center of Greater Houston
Stock# RP704557
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter
Exterior Color: SELENITE GRAY / BLACK
Interior Color: GRAY
Stock# RP704557
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter
Exterior Color: SELENITE GRAY / BLACK
Interior Color: GRAY
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 44E Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 19 ft 7 in |
| Ext Width | 7 ft 5 in |
| Ext Height | 10 ft |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Interior Color | GRAY |
| Exterior Color | SELENITE GRAY / BLACK |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 9050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Fuel Type | DIESEL |
| Miles | 1096 |
| Engine | 2500 4-Cylender High Output AWD |
| Chassis | Mercedes-Benz Sprinter |
| Horsepower | 208 hp |
| Fuel Capacity | 24.5 gals |
| Wheelbase | 144 in |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | Refrigerator/Freezer |
| Cooktop Burners | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | ELECTRIC |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | W1W4NBVY9RP704557 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

