New 2026 Winnebago Revel 44C Motor Home Class B
BUILT FOR SERIOUS ADVENTURE AND OFF-GRID CAPABILITY, BLENDS RUGGED PERFORMANCE WITH INNOVATIVE VAN-LIFE COMFORT. THIS CLASS B MOTORHOME CAN REACH REMOTE DESTINATIONS AND PROVIDE FOR EXTENDED TRAVEL.
2026 44C Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Price:
$219,039
You Save: $59,807
Sale Price: $159,232
You Save: $59,807
Sale Price: $159,232
Vogt RV Centers
Location: Leisure RV Center of Greater Houston
Stock# SP761071
Location: Leisure RV Center of Greater Houston
Stock# SP761071
Chassis: MERCEDES-BENZ SPRINTER
Exterior Color: STONE GREY
Interior Color: INTREPID 2
Stock# SP761071
Chassis: MERCEDES-BENZ SPRINTER
Exterior Color: STONE GREY
Interior Color: INTREPID 2
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 44C Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 19 ft 7 in |
| Ext Width | 7 ft 2 in |
| Ext Height | 10 ft |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Interior Color | INTREPID 2 |
| Exterior Color | STONE GREY |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 9050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 24 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Fuel Type | DIESEL |
| Miles | 60 |
| Engine | MERCEDES-BENZ I4 TURBO DIESEL |
| Chassis | MERCEDES-BENZ SPRINTER |
| Horsepower | 208 hp |
| Fuel Capacity | 24.5 gals |
| Wheelbase | 144 in |
| Available Beds | 1 |
| Torque | 332 ft-lb |
| Refrigerator Type | Refrigerator/Freezer |
| Refrigerator Size | 3 cu ft |
| Cooktop Burners | 1 |
| Shower Size | LARGE |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4409 lbs |
| Axle Weight Rear | 5359 lbs |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | ELECTRIC |
| Gross Combined Weight | 13930 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 210 watts |
| VIN | W1W4NBVY7SP761071 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

