New 2026 Winnebago Micro Minnie 2100BH Travel Trailer
SLIDEOUT / BUNK HOUSE / FRONT QUEEN BED / PACK AND PLAY DOOR / POWER STABILIZER JACKs!!
View all Micro Minnie Floorplans
2026 2100BH Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 MICRO MINNIE 2100BH
- POLAR WHITE EXTERIOR
- MODERN LUXE INTERIOR
- MICRO MINNIE STANDARD FEATURES
What Our Customers Are Saying
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Price:
$47,921
You Save: $15,926
Sale Price: $31,995
You Save: $15,926
Sale Price: $31,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39264
Location: Turlock, CA
Stock# 39264
Exterior Color: White
Interior Color: Modern Luxe
Stock# 39264
Exterior Color: White
Interior Color: Modern Luxe
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 2100BH Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Interior Color | Modern Luxe |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 448 lbs |
| GVWR | 5500 lbs |
| Dry Weight | 4049 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Tire Size | ST235/75R15 |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 3000 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR Smart TV |
| Awning Info | 13' Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 105142 |
For more information
Contact Us
Micro Minnie 2100BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


