New 2026 Winnebago Micro Minnie 2100BH Travel Trailer
SLIDEOUT / BUNK HOUSE / FRONT QUEEN BED / PACK AND PLAY DOOR / POWER STABILIZER JACKs!!
View all Micro Minnie Floorplans
2026 2100BH Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 MICRO MINNIE 2100BH
- POLAR WHITE EXTERIOR
- MODERN LUXE INTERIOR
- MICRO MINNIE STANDARD FEATURES
What Our Customers Are Saying
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Price:
$47,921
You Save: $14,926
Sale Price: $32,995
You Save: $14,926
Sale Price: $32,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39263
Location: Turlock, CA
Stock# 39263
Exterior Color: White
Interior Color: Paragon
Stock# 39263
Exterior Color: White
Interior Color: Paragon
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 2100BH Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Interior Color | Paragon |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 448 lbs |
| GVWR | 5500 lbs |
| Dry Weight | 4049 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Tire Size | ST235/75R15 |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 3000 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR Smart TV |
| Awning Info | 13' Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 105141 |
For more information
Contact Us
Micro Minnie 2100BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


