New 2026 Winnebago Access 25RK Travel Trailer
At Fun Town RV, we do more for our customers. Our RVs come loaded with upgrades you won’t find at other dealerships—and at a lower price. We’re committed to making sure you get the most value for your money, every time.
Winnebago Access travel trailer 25RK highlights:
- Rear Kitchen
- Booth Dinette
- 66" x 80" Queen Bed
- Exterior Baggage Doors
The 2026 Access 25RK is a spacious couple’s coach that you need in your life! This dual entry door travel trailer has every feature amenities you expect out of your own home. The rear kitchen floorplan has pantry cabinetry, stainless steel single basin sink, three burner stove top, microwave, and 10 CU FT Refrigerator.
This floorplan has a big 72” x 38” booth dinette that you can play board games around or convert to an extra bed at night if needed. Above the booth are two cabinets good for games or DVDs to store again at night. Next to the booth is a good size mirror that throws light back through the camper that will make the camper feel so much bigger. Across from the booth dinette is a theater seat recliner that an extra bed if needed.
The spacious bathroom has everything that you need for your camper. You’ll see a good 30” x 35” shower, linen cabinets, medicine cabinet, and good mirror. The shower has a detachable shower head which makes rinsing off your dog after being out hiking all day. There’s also a skylight that adds extra head room for you to make sure you were able to scrub or rinse off well. The spacious linen cabinets where you can store towels or extra sheets.
The main bedroom has a 66” x 80” Queen Bed, dual wardrobe, and open shelving above the bed adds extra storage for your clothes! The dual wardrobe where you can hang up a couple of your items. There are nightstands below the wardrobes for charging your electronics at night.
The contemporary designed Winnebago Access travel trailer you will find functional and modern filled with premium features that all have come to expect on any Winnebago towable. The features for the model include tandem axle, superior storage, durable construction, and spacious interiors. These campers are ready to hit the road when you're ready to set out. Every choice Winnebago elevates your camping experience and makes great lifelong memories.
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $12,857
Sale Price: $29,999
Stock# 219468
Exterior Color: WHITE
Interior Color: SERENITY
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft |
| Interior Color | SERENITY |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 670 lbs |
| Dry Weight | 6520 lbs |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 30" x 35" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 54CTA1S20T7100657 |
Access 25RK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


