New 2026 Winnebago Access 24RB Travel Trailer
Winnebago Access travel trailer 24RB highlights:
- Olympic Queen Bed
- Full Rear Bath
- Theater Seating
- TV and Fireplace
You'll feel right at home when you camp in this travel trailer! The large slide out gives you plenty of space to relax on the theater seating, play games at the booth dinette, and cook in the full kitchen. An adult or two little ones can sleep on the booth dinette at night, and if you're needing additional sleeping space, just choose the optional tri-fold sofa in place of the theater seating. You'll appreciate having the front private bedroom all to yourselves, complete with an Olympic queen bed, dual bedside wardrobes, and underbed storage. And don't overlook the full bath conveniently tucked in the back of the unit for added privacy!
With any Winnebago Access travel trailer you will find thoughtful, clean, and contemporary designs filled with premium features that all have come to expect on any Winnebago towable. There are single and tandem axle models available, each with superior storage, durable construction, and spacious interiors. Each model features an NXG engineered frame, a one-piece TPO roof membrane, and durable sidewall metal, providing a long-lasting RV. The functional galley kitchen will make time at the campground easier than ever, and the stylish roller shades will provide privacy and shade when you need it!
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $9,520
Sale Price: $29,995
Stock# D6144
Interior Color: Serenity
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Serenity |
| Hitch Weight | 782 lbs |
| GVWR | 8800 lbs |
| Dry Weight | 6592 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 98 gals |
| Black Water Capacity | 49 gals |
| Tire Size | 225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Olympic Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 4400 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR Smart TV |
| Awning Info | 16' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 54CTA1T23T7101168 |
Access 24RB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


