New 2026 Winnebago Access 18RK Travel Trailer
Flip Out Sofa; Pass Through Storage: Rear Corner Bath
View all Access Floorplans
2026 18RK Features and Options
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Price:
$27,860
You Save: $8,867
Sale Price: $18,993
You Save: $8,867
Sale Price: $18,993
Campers Inn
Location: Tampa, FL
Stock# 113533
Location: Tampa, FL
Stock# 113533
Stock# 113533
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 18RK Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 22 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 450 lbs |
| GVWR | 5100 lbs |
| Dry Weight | 3900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 225/75R15E |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5100 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 14' Power with LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 54CTA1K1XT7101421 |
For more information
Contact Us
Access 18RK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


