New 2026 Westland RV Travelaire 95SL Truck Camper
Westland RV Travelaire truck camper 95SL highlights:
- Front Bed
- 6.0 Cu. Ft. Refrigerator
- Wet Bath
- 12,000 BTU Furnace
- Single Slide
Pack your bags and load this truck camper up for a great adventure! Start each morning recharged after sleeping on the front RV queen bed with night tables and bunk closets on either side. Freshen up in the wet bath with a vanity to help you get ready and a vent to eliminate steam. The kitchen includes a three-burner cooktop with an oven, plus there is a double sink for an easy clean up. Enjoy your meals at the booth dinette slide and even transform it into an extra sleeping space!
Each one of these Westland RV Travelaire truck campers have undergone stringent inspection and testing throughout the manufacturing process! Their attention to detail and quality workmanship has earned them the QAI and U.S. D.O.T. approval and certification. Each camper features laminated construction and a smooth fiberglass exterior for lightweight durability. They are fully insulated with a furnace to keep you warm even in the cooler months and if you wish to stay cool in the warmer months then simply add the optional air conditioning. There are more features and options catered to each model so come find the one that best fits your needs!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $8,000
Sale Price: $54,975
Stock# N8684
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 17 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 7 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Dry Weight | 2750 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44.5 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 12000 btu |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Two Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs. |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI |
| Awning Info | Side |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Body Style | Hard-Side |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | ST0207 |
Travelaire 95SL Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


