New 2026 Thor Motor Coach Palazzo GT 37.5 Motor Home Class A - Diesel
private bedroom; dream, dinette; queen bed slide
View all Palazzo GT Floorplans
2026 37.5 Features and Options
What Our Customers Are Saying
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Price:
$344,743
You Save: $109,748
Sale Price: $234,995
You Save: $109,748
Sale Price: $234,995
Campers Inn
Location: Tampa, FL
Stock# 111139
Location: Tampa, FL
Stock# 111139
Chassis: Freightliner XCS
Stock# 111139
Chassis: Freightliner XCS
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 37.5 Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 32000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 275/80R 22.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 1255 |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Chassis | Freightliner XCS |
| Horsepower | 340 hp |
| Fuel Capacity | 90 gals |
| Wheelbase | 256 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Torque | 700 ft-lb |
| Refrigerator Type | Residential |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 52" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 105 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 27000 btu |
| Basement Storage | 159 cu. ft. |
| TV Info | LR 50" LED Smart TV, BR 32" LED Smart TV, |
| Awning Info | 18' Power with Integrated LED Lighting |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 33000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4UZACJFC3TCWU8112 |
For more information
Contact Us
Palazzo GT 37.5 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


