New 2026 Thor Motor Coach Palazzo GT 33.6 Motor Home Class A - Diesel
MSRP $318,822 The New 2026 Thor Motor Coach Palazzo GT Diesel Pusher Model 33.6.
- Leatherette Power Reclining Theater Seats
- 500W Solar Charging System
- Stealth Package
Shop a huge selection of diesel pusher motorhomes all at 1 location! Choose from Thor Motor Coach Palazzo – Riviera – Aria – Fleetwood Discovery – Frontier – Holiday Rambler Endeavor – Nautica – Entegra Coach Reatta – Aspire and more. We also buy and sell quality pre-owned models such Newmar Mountain Aire – Dutch Star – New Aire – Ventana – Kountry Star – Northern Star - Allegro Bus – Phaeton – Allegro Red – Byway – Allegro Breeze – Winnebago Journey – Forza – Coachmen Sportscoach – Thor Venetian – Tuscany and much more. Visit MHSRV.com for our complete line-up and the sale prices that have made us the #1 volume selling motor home dealership in the world 12 years in a row!
About This RV
This RV features a power drop down loft, 300 HP Cummins diesel engine with 660 lbs. of torque and a Freightliner XC chassis. Standard features include induction cooktop, touchscreen multiplex control system with smartphone app, Winegard ConnecT 2.0 4G/Wi-Fi system, 360 Siphon Vent cap and outside shower. The Palazzo also features a power patio awning with integrated LED lighting, invisible front paint protection & front electric drop-down overhead loft, diesel generator, solid surface counters, power driver's seat, inverter, residential refrigerator, solid surface countertops, (2) ducted roof A/C units, 3-camera monitoring system, one piece windshield, fiberglass storage compartments, fully automatic hydraulic leveling system, automatic entry step and much more.
About Us
For more details on this unit, our full inventory, brochures, window stickers, videos, photos, and customer reviews, visit MHSRV.com or call 800-335-6054. At Motor Home Specialist, we never charge prep or orientation fees. Every new RV sale includes a multi-point inspection, full interior and exterior detail, and a high-pressure rain booth test—an exclusive service in the industry. You'll also receive a comprehensive coach orientation with an MHSRV technician and a complimentary night in our delivery park with full hook-ups. --Why Pay More? Why Settle for Less?—
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $104,470
Sale Price: $214,989
Stock# MHS44367
Chassis: Freightliner XCS
Exterior Color: Granite Point
Interior Color: Macaroon & Park
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Macaroon & Park |
| Exterior Color | Granite Point |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 255/70R 22.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | Cummins ISB 6.7L |
| Chassis | Freightliner XCS |
| Horsepower | 300 hp |
| Fuel Capacity | 90 gals |
| Wheelbase | 208 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Torque | 660 ft-lb |
| Refrigerator Type | Residential |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 105 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 27000 btu |
| Basement Storage | 126 cu. ft. |
| TV Info | LR 42" LED Smart TV, BR 32" LED Smart TV |
| Awning Info | 18' Power with Integrated LED Lighting |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 30000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | MHS44367 |
Palazzo GT 33.6 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


