New 2026 Thor Motor Coach Geneva 19VX Chevy Motor Home Class C
View all Geneva Floorplans
2026 19VX Chevy Features and Options
Looking for a compact RV? This may be the one. The new 2026 Geneva 19VX gives you all of the features found in a much larger coach in a compact size.
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Price:
$125,706
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# M145454
Location: Wheat Ridge CO
Stock# M145454
Chassis: Chevrolet
Stock# M145454
Chassis: Chevrolet
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 19VX Chevy Specifications
| Sleeps | 3 |
| Length | 21 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| GVWR | 12300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 17 gals |
| Black Water Capacity | 16 gals |
| Furnace BTU | 19 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | V-8 |
| Chassis | Chevrolet |
| Horsepower | 325 hp |
| Wheelbase | 139 in |
| Torque | 450 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 12' |
| VIN | 1HA3GRC74SN019299 |
For more information
Contact Us
Geneva 19VX Chevy Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunk Over Cab Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

