New 2026 Thor Motor Coach Geneva 19VT Motor Home Class C
Hit the open road in this new 2026 Thor Geneva motor home. Powered by Ford's new V-8 engine nicknamed "Godzilla". Small and maneuverable the 19VT boasts all of the features found in larger motor homes. Relax under the 11' awning while enjoying the scenery.
Stop by and take a look. Even better, take this model on a test drive and experience its performance. Receive a complimentary year of RV Complete. This includes roadside assistance, flat tire change, lock out service, windshield repair, fuel and propane discounts, free camping and much more.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# M131817
Chassis: Ford
| Sleeps | 3 |
| Length | 20 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 17 gals |
| Black Water Capacity | 16 gals |
| Furnace BTU | 19000 btu |
| Generator | 4000 |
| Miles | 1169 |
| Engine | 7.3 L V-8 |
| Chassis | Ford |
| Horsepower | 325 hp |
| Wheelbase | 138 in |
| Torque | 450 ft-lb |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 11' |
| VIN | 1FDWE3FN0TDD22758 |
Geneva 19VT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

