New 2026 Sunset Park RV Sun Lite 25TH Toy Hauler Travel Trailer
Additional Options: Power Tongue Jack, Black Tank Flush, Stove w/ Oven, Fantastic Fan, Extra 190W Solar Panel w/ Controller, Toyhauler Patio w/ Electric Rear Awning, 6 Gallon Water Heater w/ Electric ElementSunset Park RV Sun Lite toy hauler travel trailer 25TH highlights:
- Fold-Down 60" x 74" Bed
- Full Bathroom
- Exterior Awning
With premium features and a practical design, this toy hauler is the ultimate companion for your next escapade! The 66" sofa invites you to relax and unwind, while the adjacent area is perfect for setting up your gear or enjoying a meal. The refrigerator keeps your snacks and drinks fresh, and the three-burner stove is ready to whip up a hearty meal. Also, the sink and ample counter space make meal prep a breeze, while the nearby storage keeps everything you need within easy reach. The full bathroom is a welcome retreat, featuring a spacious 24 x 32 shower that's perfect for rinsing off after a long day of adventure, and the 60 x 74 bed is a cozy haven, perfect for recharging after a day of exploring. Plus, the generous cargo area is ideal for hauling your toys, gear, and equipment, so you can bring everything you need for the ultimate adventure.
You can trust the build and enjoy your experience with any one of these Sunset Park RV Sun Lite travel trailers! Their aerodynamic profile is not only easy to haul, but also saves on fuel. They are built to withstand years of traveling even though they are lightweight with a diamond plate rock guard, a one piece PVC roof membrane, Dexter Spring-Leaf axles, and tinted safety glass windows. Some comfort standards you are sure to enjoy are the two-burner stove top range with hood, light and fan, plus the refrigerator and microwave, and an outside shower to help keep the dirt outdoors where it belongs.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# 3450
Exterior Color: White/Gray
Interior Color: Graphite
| Sleeps | 3 |
| Length | 24 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Graphite |
| Exterior Color | White/Gray |
| Hitch Weight | 600 lbs |
| Dry Weight | 3980 lbs |
| Cargo Capacity | 3620 lbs |
| Fresh Water Capacity | 57 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 14 ft 11 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 100 watts |
| VIN | 7J3U1E426TL051640 |
Sun Lite 25TH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


