New 2026 Prime Time RV Avenger 28QBS Travel Trailer
***$0 FEES***
View all Avenger Floorplans
2026 28QBS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Price:
$54,396
You Save: $17,496
Sale Price: $36,900
You Save: $17,496
Sale Price: $36,900
Rte. 125 RV & Marine, LLC.
Location: Rochester, NH
Stock# 11983
Location: Rochester, NH
Stock# 11983
Exterior Color: White
Interior Color: Onyx
Stock# 11983
Exterior Color: White
Interior Color: Onyx
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 28QBS Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 35 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Onyx |
| Exterior Color | White |
| GVWR | 9680 lbs |
| Dry Weight | 7196 lbs |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen x 2 |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
For more information
Contact Us
Avenger 28QBS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


