New 2026 nuCamp RV TAB 320 Black Canyon Teardrop Trailer
View all TAB 320 Floorplans
2026 Black Canyon Features and Options
Lightweight teardrop with rear U-shaped dinette, front kitchen, and bathroom. Includes Black Canyon Package, Boondock Package, Convenience Package, television, microwave, and roof rack.
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Sale Price:
$34,987
Apache Camping Center
Location: Tacoma, WA
Stock# ACCT08554
Location: Tacoma, WA
Stock# ACCT08554
Exterior Color: White/Black/Ridge
Stock# ACCT08554
Exterior Color: White/Black/Ridge
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 Black Canyon Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 15 ft 6 in |
| Ext Width | 6 ft 9 in |
| Ext Height | 8 ft |
| Int Height | 5 ft 9 in |
| Exterior Color | White/Black/Ridge |
| Hitch Weight | 208 lbs |
| Dry Weight | 2109 lbs |
| Fresh Water Capacity | 19 gals |
| Grey Water Capacity | 17 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Tire Size | 235/75R15 |
| Refrigerator Type | 12V Compressor |
| Refrigerator Size | 2.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Weight | 3000 lbs |
| Water Heater Type | Alde |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Solar Wattage | 380 watts |
| VIN | 57HTB15S0TS008554 |
For more information
Contact Us
TAB 320 Black Canyon Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
U Shaped Dinette Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


