New 2026 Northern Lite Limited Edition 10-2EXLEDB Truck Camper
Virtual Tour
2026 10-2EXLEDB Features and Options
2026 NORTHERN LITE 10-2 EX LE DRY BATH 4 SEASON TRUCK CAMPER
OPTIONS INCLUDED:
-BLACK LEATHERETTE INTERIOR
-GREYSTOKES INTERIOR WOOD
-8 CU FT 12V FRIDGE
-HAPPIJAC DUALLY BRACKETS
-SOFT START AC
-U SHAPE DINETTE
Northern Lite Limited Edition 10-2EXLEDB truck camper highlights:
  • Queen Bed
  • Dry Bath
  • USB Charging Station
  • Heki Thermal Skylight
Enjoy a home on top of your long bed truck with this truck camper! Start each morning feeling recharged after sleeping on the front queen bed while your electronics recharge at the 12V USB charging stations. Fill your bellies with fried bacon and eggs cooked on the three burner stove with oven and drink a cold glass of orange juice stored in the 6.3 cu. ft. two way refrigerator. Plus, you can eat your meals at the face-to-face dinette and transform into an extra sleeping space. You can even freshen up each morning in the dry bath with extra room, a divider that separates the shower from the toilet, and a built-in shower seat. There is plenty of storage throughout with closets and overhead cabinets too! An optional 600AH lithium power system and optional Truma Combi furnace/hot water system can be added on this model for even more comfort and convenience!
What Our Customers Are Saying
Great Service
Camp-Out RV
Location: Stratford, ON
Stock# 1849
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
RV ID: 3357300#
(enter this ID if prompted)
2026 10-2EXLEDB Specifications
Sleeps 3
Length 18 ft 2 in
Ext Width 8 ft 2 in
Ext Height 8 ft 10 in
Int Height 6 ft 8 in
Dry Weight 3510 lbs
Fresh Water Capacity 36 gals
Grey Water Capacity 40 gals
Black Water Capacity 18 gals
Furnace BTU 20000 btu
Available Beds Queen
Refrigerator Type Two Way
Refrigerator Size 6.3 cu ft
Cooktop Burners 3
Number of Awnings 2
Floor Length 10 ft 11 in
Center of Gravity Front 48 in
LP Tank Capacity 20 lbs
Water Heater Capacity 6 gal
Water Heater Type Gas/Electric
AC BTU 11000 btu
Truck Bed Size Long
TV Info LCD TV
Awning Info 7' Power Rear & 10' 5" Power Side