New 2026 KZ Sportster X 3915X Toy Hauler Fifth Wheel
Theatre sofa seating; Kitchen island; Bath and a half
View all Sportster X Floorplans
2026 3915X Features and Options
What Our Customers Are Saying
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Price:
$141,827
You Save: $41,832
Sale Price: $99,995
You Save: $41,832
Sale Price: $99,995
Campers Inn
Location: Tampa, FL
Stock# 21169255
Location: Tampa, FL
Stock# 21169255
Interior Color: ONYX
Stock# 21169255
Interior Color: ONYX
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 3915X Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 44 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Int Height | 8 ft 6 in |
| Interior Color | ONYX |
| Hitch Weight | 3110 lbs |
| GVWR | 20000 lbs |
| Dry Weight | 14680 lbs |
| Cargo Capacity | 5320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 90 gals |
| Tire Size | 16 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V w/Temperature Controls |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 36" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 11570 lbs |
| Garage Size | 15 ft |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Capacity | 42000 gal |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 28500 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 15' & 15' Power Awning(s) w/LED Light Strip |
| Axle Count | 3 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4EZFG4435T4057064 |
For more information
Contact Us
Sportster X 3915X Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


