New 2026 KZ Durango Gold G388FLS Fifth Wheel
JUST ARRIVED!! COME SEE FOR YOURSELF!! Campers INN JACKSONVILLE NORTH
View all Durango Gold Floorplans
2026 G388FLS Features and Options
What Our Customers Are Saying
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Price:
$173,339
You Save: $53,344
Sale Price: $119,995
You Save: $53,344
Sale Price: $119,995
Campers Inn
Location: Tampa, FL
Stock# 111414
Location: Tampa, FL
Stock# 111414
Stock# 111414
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 G388FLS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 6 |
| Length | 42 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 3110 lbs |
| GVWR | 17995 lbs |
| Dry Weight | 15330 lbs |
| Cargo Capacity | 2665 lbs |
| Fresh Water Capacity | 76 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 100 gals |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | House Refrigerator with 2000W Inverter |
| Refrigerator Size | 26 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 12220 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | LR LED TV, BR 32" Smart LED TV |
| Awning Info | 14' & 17' Power w/Fusion LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 400 watts |
| VIN | 4EZFV4320T6120431 |
For more information
Contact Us
Durango Gold G388FLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


