New 2026 KZ Durango Gold G384MSQ Fifth Wheel
View all Durango Gold Floorplans
2026 G384MSQ Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Contact us for price
RV Travel World
Location: Roseville, CA
Stock# 19687
Location: Roseville, CA
Stock# 19687
Exterior Color: Black Pearl Full Body Paint Option, Grey Pearl Full Body Option
Interior Color: Mink, Pebble, Blancher Maple/Morel Fog
Stock# 19687
Exterior Color: Black Pearl Full Body Paint Option, Grey Pearl Full Body Option
Interior Color: Mink, Pebble, Blancher Maple/Morel Fog
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 G384MSQ Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Mink, Pebble, Blancher Maple/Morel Fog |
| Exterior Color | Black Pearl Full Body Paint Option, Grey Pearl Full Body Option |
| Hitch Weight | 2950 lbs |
| GVWR | 17500 lbs |
| Dry Weight | 14720 lbs |
| Cargo Capacity | 2780 lbs |
| Fresh Water Capacity | 76 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | House Refrigerator with 2000W Inverter |
| Refrigerator Size | 26 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 11770 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | LR 50" Smart LED TV, BR 32" Smart LED TV, 32" Ext Smart LED TV |
| Awning Info | 15' Power w/Fusion LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 400 watts |
For more information
Contact Us
Durango Gold G384MSQ Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


