New 2026 KZ Confluence 26BH Travel Trailer
KZ Confluence ultra lite travel trailer 26BH Highlights:
- 70" Sofa
- Walk-In Pantry
- 20' Awning
- Outside Griddle
- King Bed
This travel trailer can comfortably sleep eight to nine people, so invite more friends to tag along! Within the large slide out you'll find the sofa and booth dinette that sits directly across from an entertainment center. You can also choose to add the optional 30" fireplace to make it cozier. Your guests will love the double-size bunks, and the full bath is right next to the bunks to make bathroom visits at night super convenient. This model includes a three-burner cooktop and a microwave oven indoors, and an outside griddle and refrigerator at the outside kitchen so you can choose where you want to cook each day. You'll appreciate the pass-through storage for fishing poles, hiking gear, and extra lawn chairs!
With any Confluence travel trailer by KZ, you will find a solid built RV made to last and many at-home comforts. Each model includes flip-up Solid Steps outside, along with a pass-through storage, and a patio awning that will provide shade on those sunny days. There are full bath and kitchen amenities, spacious interiors thanks to the slide out, plus ample storage for food, personal belongings, camp gear and more! The versatile seating spaces will provide additional sleeping space for guests, while you enjoy a walk-around king bed up front!
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $20,308
Sale Price: $44,995
Stock# 97700
Exterior Color: WHITE
Interior Color: CHOCOLATE
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 1 in |
| Interior Color | CHOCOLATE |
| Exterior Color | WHITE |
| Dry Weight | 5980 lbs |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | King |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 20' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4EZTB2920T4078183 |
Confluence 26BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


