New 2026 Keystone RV Sprinter 3920DSL Fifth Wheel
TWO BEDROOM/ TWO FULL BATH/ KING BED QUEEN HUGE LOFT/ THEATER SEATING/ AUTO LEVELING !!
View all Sprinter Floorplans
2026 3920DSL Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 SPRINTER 3920DSL
- Decor Sprinter – Sand
- Exterior Decor - Sprinter – White
- Comfort Package
- Camping Made Easy Package
- Luxury Package
- Washer/Dryer Prep
- Electric 4 Point Leveling System
- King Bed
- Theater Seating
- Maxx Air Rain sensor Vent
- Refrigerator 12V 16 cf
- Solar Flex Protect
- Free Standing Dinette and Chairs
- RVIA Seal - Go Camping
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Price:
$95,447
You Save: $30,452
Sale Price: $64,995
You Save: $30,452
Sale Price: $64,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39528
Location: Turlock, CA
Stock# 39528
Interior Color: Teak, Sand
Stock# 39528
Interior Color: Teak, Sand
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 3920DSL Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 9 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Teak, Sand |
| Hitch Weight | 2565 lbs |
| Dry Weight | 13361 lbs |
| Cargo Capacity | 3039 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 122 gals |
| Black Water Capacity | 78 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Two King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 36" x 24" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Suburban Tankless On Demand |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 10' and 17' Electric with Friction-Hinge Adjustment, LED Lights, and Manual Override |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 530454 |
For more information
Contact Us
Sprinter 3920DSL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Kitchen Island Floorplans
Loft Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


