New 2026 Keystone RV Sprinter 3920DSL Fifth Wheel
$23,364 in options including Washer/Dryer Prep, Super Sofa, Luxury package and so much more Call 984-223-2203 or come by today
View all Sprinter Floorplans
2026 3920DSL Features and Options
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$95,859
You Save: $25,870
Sale Price: $69,989
You Save: $25,870
Sale Price: $69,989
Campers Inn
Location: Raleigh NC
Stock# 113184
Location: Raleigh NC
Stock# 113184
Interior Color: SAND
Stock# 113184
Interior Color: SAND
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 3920DSL Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | SAND |
| Hitch Weight | 2565 lbs |
| GVWR | 16400 lbs |
| Dry Weight | 13200 lbs |
| Cargo Capacity | 3140 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 122 gals |
| Black Water Capacity | 78 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Two King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 36" x 24" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Suburban Tankless On Demand |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 10' and 17' Electric with Friction-Hinge Adjustment, LED Lights, and Manual Override |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDFSTU27T4530784 |
For more information
Contact Us
Sprinter 3920DSL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


