New 2026 Keystone RV Sprinter 3520RDS Fifth Wheel
Savor the ultimate theater experience in this luxury fifth wheel featuring a massive rear den with dual tri-fold sofas and a panoramic cinematic view.
2026 Keystone Sprinter Fifth Wheel 3520RDS Highlights:
- U-Shaped Kitchen
- Front Private Bedroom
- Kitchen Pantry
- XL 30" Friction Hinge Entry Door
- 16 Cu. Ft. 12V Refrigerator
You’re going to be captivated by the residential-scale luxury and gourmet layout of the New 2026 Keystone RV Sprinter 3520RDS! This "Rear Den Special" (RDS) is a masterpiece of interior design, featuring a dedicated rear living room that offers a true "home theater" experience. You’ll love the dual opposing slide-outs in the rear den, which house two tri-fold sleeper sofas and premium Thomas Payne® theater seating, all centered around a massive entertainment hub with a 5.5K BTU electric fireplace and a large Smart LED TV. The heart of this coach is an enormous U-shaped kitchen that provides a staggering amount of counter space, anchored by a 16 cu. ft. 12V double-door refrigerator, a 30-inch over-the-range microwave, and a deep stainless steel industrial sink that makes meal prep feel effortless!
Choosing Campers Inn RV for your next big purchase means you’re gaining a lifelong travel partner dedicated to keeping you on the road. Since 1966, our family-owned business has prioritized a "People First" mission, treating every customer like a member of our own camping family. When you take home this Sprinter 3520RDS, you’re backed by our exclusive "Innside Access" program—a $7,000 value—which gives you the ultimate peace of mind with 24/7 roadside assistance, mobile mechanic support, and two free annual inspections. With over 50 locations coast-to-coast, help is always nearby, whether you're seasonal camping in the Northeast or full-timing across the Sunbelt. Our team is committed to providing a thorough, expert walkthrough of all your fifth wheel's high-end systems—from the one-touch 4-point auto-leveling system and SolarFlex™ protect package to the Girard® tankless on-demand water heater—so you can head out with total confidence!
Don't miss out on your dream RV! Text, call, or visit Campers Inn RV of Wilmington at (937) 571-0692 and find your way!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $30,574
Sale Price: $66,900
Stock# 21173070
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2240 lbs |
| Dry Weight | 11285 lbs |
| Cargo Capacity | 2615 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35500 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless On Demand |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 17' Electric with Friction-Hinge Adjustment, LED Lights, and Manual Override |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDFSTT29T4530108 |
Sprinter 3520RDS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


