New 2026 Keystone RV Sprinter 3210RLS Fifth Wheel
LARGE LIVING W/ DUAL OPPOSING SLIDES - 7' KITCHEN ISLAND - KING BED SLIDE - THEATER SEATING - DESK + MORE - CALL US TODAY @ 920-933-5545
Keystone Sprinter fifth wheel 3210RLS highlights:
- 7' Kitchen Island
- King Bed Slide Out
- Double Door Pantry
- Desk with Drawers
- Two Power Awnings
It will be so easy to enjoy camping trips or extended stays in this spacious fifth wheel! There are dual opposing slides in the combined kitchen and living area, giving you plenty of space to relax on the full reclining theater seating across from the fireplace and 50" TV. There is also a desk with drawers and a chair where you can get some work done if needed. The chef of your group will love the 7' kitchen island and double door pantry for dry goods, snacks and more. Your guests can sleep on the rear sofa, while you take the front private bedroom with a king bed slide out. You can keep your things organized in the dresser, wardrobe, and linen closet with stackable washer and dryer prep.
The Sprinter fifth wheels by Keystone feature spacious living areas, plenty of storage, and outstanding towability. Each unit is constructed with 2" thick double welded aluminum frame construction, a fully walkable roof, and dual layer insulation to help extend your camping season. The heated pass-through storage includes lockable slam latch baggage doors so you can easily pack your gear, and the one-touch 4-point leveling system features return hookup memory to have you set up in no-time. Head inside to find DynaSpan Marine Grade floor decking, Thomas Payne luxury collection furniture and residential style seamless marbled countertops to name a few comforts. The Sprinter also includes a Suburban tankless on-demand water heater, aluminum wheels, plus a 30k BTU furnace to ensure your comfort!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $26,347
Sale Price: $59,995
Stock# T4530376
Interior Color: Teak
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Teak |
| Hitch Weight | 2180 lbs |
| Dry Weight | 10951 lbs |
| Cargo Capacity | 3149 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35500 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Suburban Tankless On Demand |
| TV Info | LR 50" LED HDTV |
| Awning Info | 10' and 19' Electric with Friction-Hinge Adjustment, LED Lights, and Manual Override |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDFSTS2XT4530376 |
Sprinter 3210RLS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


