New 2026 Keystone RV Springdale Classic 2100RL Travel Trailer
====================>>>>>>> NEW FLOORPLAN!!<<<<<<<====================
Keystone Springdale Classic travel trailer 2100RL highlights:
- Olympic RV Queen Bed
- Pass-Through Storage
- Sofa with End Tables
- 10 Cu. Ft. 12V Refrigerator
Comfort comes easy in this dual entry travel trailer! You can enter in through the front master bedroom with an Olympic RV queen bed or the rear living area with a sofa. There are also two end tables on either side of the sofa plus a spacious pantry for snacks and dry goods. A three-burner cooktop and air fryer microwave will let you make meals each day, and a booth dinette provides a place to dine together. And don't overlook the walk-through bath that is easily accessible from the bedroom or kitchen!
The Springdale Classic travel trailers by Keystone will provide you and your family many great outdoor experiences and it will also be kind to your pocketbook. Each one is constructed with a walkable roof, Solid Step entry steps and tinted safety glass windows. There are also heavy-duty stabilizer jacks, along with an outside shower, a power awning with LED lights, and Furrion backup camera prep. Inside, you'll find blackout night shades, pressed membrane premium countertops, a stainless-steel sink, and LED lighting to keep your space well lit.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $8,585
Sale Price: $24,995
Stock# 32670
Exterior Color: DELFINO
Interior Color: DELFINO
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Interior Color | DELFINO |
| Exterior Color | DELFINO |
| Dry Weight | 4580 lbs |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Olympic RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 16' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTSGJ23T7102045 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


