New 2026 Keystone RV Reign 19RK Travel Trailer
SALE! WAS $32,893 BUT NOW IS ON SALE FOR $31,999 THROUGH MAY 31, 2026!
SALE! WAS $32,893 BUT NOW IS ON SALE FOR $31,999 THROUGH MAY 31, 2026!
INCLUDES 1 DEEP CYCLE RV BATTERY-UPGRADE TO A SECOND BATTERY WITH BOX AND JUMPERS FOR $249 OR UPGRADE TO 2 BATTLE BORN HEATED LITHIUM INTELLIGENT BATTERIES AND THE SMART HUB MONITOR FOR $2,499!
This Keystone Reign travel trailer 19RK includes these options:
- Organic Interior
- 1 RV Deep Cycle Battery-Lithium Upgrades Available!
- $100 In Store Parts Credit
- Camper College Orientation
- 1 Year Route 66 RV Club Membership
- 24/7 Tech Assistance
- 10% Parts Discount At All Route 66 Locations
- 10% Camping Discount At KOA
- Upgrade To The RV Club Unlimited For Only $219.95!
- Solar Flex Protec 220 Watt Expandable Solar System
- On Demand Water Heater
- 12 Volt 10 Cubic Foot Fridge
- Serenity Package
- Reign Package
- Walk Thru Bathroom
- Front Bedroom
- Single Axle
- 13' Power Awning
- Rear Kitchen
You will love this travel trailer's stunning rear kitchen design! The theater dinette provides a comfortable spot for meals and relaxation, while the bar countertop with stools offers a space for socializing and enjoying drinks. Also, overhead cabinets provide ample storage for your kitchen essentials. In the center of this travel trailer, the walkthrough bathroom features a convenient flip-down sink and linen closet, making it easy to get ready and stay organized. Moreover, the front bedroom is a serene retreat, featuring a spacious 60” x 74” bed with cubbies beside the bed for storing your favorite books, glasses, or other personal items. Plus, a 13' awning provides shade and protection from the elements, creating a comfortable outdoor living space.
The Reign travel trailers by Keystone are premium single-axle units that are sure to make an impression at the campground. Each one is built with an exclusive automotive-finished aluminum exterior, a walkable roof, and a 100% composite floor for added durability. There are also tinted safety glass windows, quick drop stabilizer jacks, and an exterior shower with hot and cold water. The European inspired interior design is unique and cozy, and the 78" interior height will give you plenty of space to move about. You will also enjoy the ultra bright LED light strip and solid surface countertops in the kitchen, along with blackout night shades, and many more interior comforts.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $9,804
Sale Price: $31,999
Stock# NTRE160
Interior Color: Organic
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Interior Color | Organic |
| Hitch Weight | 475 lbs |
| Dry Weight | 4150 lbs |
| Cargo Capacity | 1470 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 54 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
| Tire Size | ST235/75R15D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 13' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 220 watts |
Reign 19RK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


