New 2026 Keystone RV Reign 19RK Travel Trailer
Electric Tongue Jack, Spare Tire, Fireplace, Folding Grab Handle.
Keystone Reign travel trailer 19RK highlights:
- Walk Thru Bathroom
- Front Bedroom
- Single Axle
- 13' Power Awning
- Rear Kitchen
Layout
-
Rear kitchen floorplan
-
Walk-through bathroom
-
Front bedroom with Murphy/queen bed
-
Theater seating for lounging
Interior
-
Solid surface kitchen countertops
-
Blackout night shades
-
LED lighting accents
-
78-inch interior height
-
Carpet-free flooring and storage cabinets
Exterior
-
13-ft power awning
-
Tinted safety glass windows
-
One-piece enclosed underbelly
-
Exterior hot/cold shower
-
Full pass-through storage
-
Backup camera prep
Call, Click, Text or Visit Us Today at Campers Inn of Kings Mountain and Find Your Away!
Stock 360 Tour & Stock Images may be shown. Colors & Specs may vary.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $14,594
Sale Price: $27,977
Stock# 103497
Interior Color: ORGANIC
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Interior Color | ORGANIC |
| Hitch Weight | 475 lbs |
| GVWR | 5500 lbs |
| Dry Weight | 4030 lbs |
| Cargo Capacity | 1470 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 54 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
| Tire Size | ST235/75R15D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 13' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTRNH14TD460236 |
Reign 19RK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


