New 2026 Keystone RV Reign 18RB Travel Trailer
$6,728 in options including Solar Flex Protect, Reign Package, Serenity Package and more Call 704-750-7295 or come by today
2026 Keystone Reign 18RB
Layout
-
Rear full bathroom with large shower
-
Front Murphy bed (bed folds into sofa during the day)
-
Dinette slide-out for extra living space
-
Sleeps up to 4 people
Kitchen
-
2-burner gas cooktop
-
Air-fryer/convection microwave
-
11-cu-ft 12V refrigerator
-
Solid-surface countertops and stainless sink
Interior Features
-
78-inch interior height
-
Blackout night shades
-
Theater seating or dinette
-
Electric fireplace and LED lighting
-
USB-A and USB-C charging ports
Exterior Features
-
11-ft power awning
-
Full pass-through storage
-
Exterior hot/cold shower
-
Furrion backup camera prep
-
Enclosed underbelly and tinted windows
Comfort & Systems
-
13,500 BTU air conditioner
-
20,000 BTU furnace
-
Tankless 42,000 BTU water heater
Call, Click, Text or Visit Us Today at Campers Inn of Kings Mountain and Find Your Away!
Stock 360 Tour & Stock Images may be shown. Colors & Specs may vary.
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $13,195
Sale Price: $28,993
Stock# 105212
Interior Color: ORGANIC
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 8 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | ORGANIC |
| Hitch Weight | 435 lbs |
| Dry Weight | 3995 lbs |
| Cargo Capacity | 840 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 27 gals |
| Tire Size | ST235/75R15D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Murphy |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 11' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTRNH17TD460134 |
Reign 18RB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


