New 2026 Keystone RV Hideout Mini 120BT Travel Trailer
***THIS RV IS ON ORDER***EXPECTED TO ARRVE MID MAY 2026***RESERVE IT NOW!
***THIS RV IS ON ORDER***EXPECTED TO ARRVE MID MAY 2026***RESERVE IT NOW!
INCLUDES 1 RV DEEP CYCLE BATTERY-UPGRADE TO A 2ND BATTERY, BATTERY BOX AND JUMPER WIRES FOR $249 OR TO 2 BATTLE BORN HEATED LITHIUM INTELLIGENT BATTERIES AND A SMART HUB MONITOR FOR $2,499!
This Keystone Hideout Mini travel trailer 120BT includes these options:
- Stonebriar Interior
- $100 In Store Parts Credit
- 1 RV Deep Cycle Battery-Upgrades Available!
- Camper College Orientation
- 1 Year Route 66 RV Club Membership
- 24/7 Tech Assistance
- 10% Parts Discount At All Route 66 Locations
- 10% Camping Discount At KOA
- Upgrade To The RV Club Unlimited For Only $219.95!
- Solar Flex Protect 220 Watt Solar System
- Spare Tire
- Roof Air Conditioner
- 12 Volt 3 Cubic Foot Fridge
- Proven Package
- Bar Table
- Full-Size Bed
- 8' Power Awning
- 3.3 Cu. Ft. Refrigerator
Your small crew will love camping in this lightweight travel trailer. There is a full-size bed up front with an overhead shelf to keep belongings out of the way. The two-burner cooktop and microwave oven will let you make breakfast in the morning, and the bar table with two stools provides a place to dine together. And a private bath with a shower and toilet lets you easily clean up after a day outdoors!
With any Hideout Mini travel trailer by Keystone, you will enjoy lightweight towing thanks to their single axle! The XL tinted safety glass windows are ultra durable, and the power awning will provide protection from the sun as you relax in your camp chairs outside. Each model includes blackout night shades, LED lighting, plus many more interior comforts. There is also a 20K BTU furnace to keep you comfortable, plus a tankless water heater for endless hot showers!
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $7,501
Sale Price: $14,999
Stock# NTH2899
Exterior Color: White
Interior Color: Stonebriar
| Sleeps | 2 |
| Length | 15 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Interior Color | Stonebriar |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 400 lbs |
| Dry Weight | 2630 lbs |
| Cargo Capacity | 870 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | 205/75R14 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 8' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 220 watts |
Hideout Mini 120BT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


