New 2026 Keystone RV Hideout Mini 120BT Travel Trailer
SALE PENDING TO HELENA MT!
View all Hideout Mini Floorplans
2026 120BT Features and Options
INCLUDES 1 RV DEEP CYCLE BATTERY-UPGRADE TO A 2ND BATTERY, BATTERY BOX AND JUMPER WIRES FOR $249 OR TO 2 BATTLE BORN HEATED LITHIUM INTELLIGENT BATTERIES AND A SMART HUB MONITOR FOR $2,499!
This Keystone Hideout 120BT travel trailer includes these options:
- Stonebriar Interior
- 1 RV Deep Cycle Battery-Upgrades Available!
- $100 In Store Parts Credit
- Camper College Orientation
- 1 Year Route 66 RV Club Membership
- 24/7 Tech Assistance
- 10% Parts Discount At All Route 66 Locations
- 10% Camping Discount At KOA
- Roof Air Conditioner
- 12 Volt Fridge
- Solar Flex Protect 220 Watt Solar System
- Proven Package
NEW MODEL! MORE INFORMATION COMING SOON!
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
D&D RV Center, LLC
Location: Helena, MT
Stock# NTH1860
Location: Helena, MT
Stock# NTH1860
Exterior Color: White
Interior Color: Stonebriar
Stock# NTH1860
Exterior Color: White
Interior Color: Stonebriar
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 120BT Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 12 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Interior Color | Stonebriar |
| Exterior Color | White |
| GVWR | 3500 lbs |
| Dry Weight | 2715 lbs |
| Cargo Capacity | 785 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Solar Wattage | 220 watts |
For more information
Contact Us
Hideout Mini 120BT Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


