New 2026 Keystone RV Hideout 288BRSWE Travel Trailer
***THIS RV IS ON ORDER***EXPECTED TO ARRIVE EARLY MAY 2026***RESERVE IT NOW!
***THIS RV IS ON ORDER***EXPECTED TO ARRIVE EARLY MAY 2026***RESERVE IT NOW!
INCLUDES A DEEP CYCLE RV BATTERY-ADD A SECOND BATTERY WITH BATTERY BOX AND CABLES FOR $249. YOU CAN ALSO GET 2 BATTLE BORN HEATED LITHIUM BATTERIES WITH THE SMART HUB MONITOR FOR $2,499!
This Keystone Hideout travel trailer 288BRS includes these options:
- 1 RV Deep Cycle Battery-Add A Second For $249. Lithium Upgrades Available, Ask For More Information!
- $100 In Store Parts Credit
- Camper College Orientation
- 1 Year Route 66 RV Club Membership
- 24/7 Tech Assistance
- 10% Parts Discount At All Route 66 Locations
- 10% Camping Discount At KOA
- Upgrade To The RV Club Unlimited For Only $219!
- Stonebriar Interior
- 12 Volt 10 Cubic Foot Fridge
- Solar Flex Protect 220 Watt Solar Package
- Spare Tire
- Practical Package
- Proven Package
- Front Master Bedroom
- Pass-Through Storage
- Bunkhouse
- Olympic RV Queen Bed
- 16' Power Awning with LED Lights
This travel trailer offers family fun in a compact package! This travel trailer's bunkhouse layout is perfect for families or groups. The bunk beds area has got plenty of space for the kids to sleep and play. The full bathroom is a big plus, and the kitchen is equipped with a pantry, fridge, air fryer, booth dinette, sofa, and sink, in order to prep meals and snacks with ease. The entertainment center is great for relaxing, and the front bedroom is a cozy retreat with an Olympic RV queen bed and dual wardrobes. Plus, the exterior awning is perfect for outdoor hangs. Tow it anywhere and make memories!
With any Hideout travel trailer by Keystone, you will find functional features and comfort at every turn! Each one is built with Tru-fit™ slide construction and a walkable roof for added durability. There is One piece enclosed underbelly, along with an outside shower, heavy-duty stabilizer jacks, and Furrion® backup camera prep. You'll love the pressed countertops inside, plus, LED lighting, blackout night shades, and many more comforts. Additional features include a tankless water heater, a black tank flush, a power tongue jack, and an XL entry assist handle to name just a few!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $9,701
Sale Price: $29,999
Stock# NTH2732
Interior Color: Stonebriar
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Interior Color | Stonebriar |
| Fresh Water Capacity | 82 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Olympic RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 16' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 220 watts |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


