New 2026 Keystone RV Hideout 288BRS Travel Trailer
Calgary's largest selection of pre-owned inventory.
Keystone Hideout travel trailer 288BRS highlights:
- Front Master Bedroom
- Pass-Through Storage
- Bunkhouse
- Olympic RV Queen Bed
- 16' Power Awning with LED Lights
This travel trailer offers family fun in a compact package! This travel trailer's bunkhouse layout is perfect for families or groups. The bunk beds area has got plenty of space for the kids to sleep and play. The full bathroom is a big plus, and the kitchen is equipped with a pantry, fridge, air fryer, booth dinette, sofa, and sink, in order to prep meals and snacks with ease. The entertainment center is great for relaxing, and the front bedroom is a cozy retreat with an Olympic RV queen bed and dual wardrobes. Plus, the exterior awning is perfect for outdoor hangs. Tow it anywhere and make memories!
With any Hideout travel trailer by Keystone, you will find functional features and comfort at every turn! Each one is built with Tru-fit™ slide construction and a walkable roof for added durability. There is One piece enclosed underbelly, along with an outside shower, heavy-duty stabilizer jacks, and Furrion® backup camera prep. You'll love the pressed countertops inside, plus, LED lighting, blackout night shades, and many more comforts. Additional features include a tankless water heater, a black tank flush, a power tongue jack, and an XL entry assist handle to name just a few!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 26053KS
Interior Color: STONEBRIAR
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Interior Color | STONEBRIAR |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225, 15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Olympic RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 16' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
Hideout 288BRS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


