New 2026 Keystone RV Hideout 212RKS Travel Trailer
Keystone Hideout travel trailer 212RKS highlights:
- Front Master Bedroom
- Pass-Through Storage
- Rear Kitchen
- Olympic RV Queen Bed
- 16' Power Awning with LED Lights
Optional Euipment Installed On This Unit: Proven Package, Practical Package, Spare Tire Kit, Solar Flex Protect
This travel trailer offers a comfortable layout! The rear kitchen is a chef's dream, featuring a three-burner stove, pantry, sink, and fridge - prep meals with ease. The booth dinette is perfect for dining, and the theater seating is ideal for relaxing. The walk-through bathroom is a plus, leading to the front bedroom with an Olympic RV queen bed and plenty of wardrobe space. And with double entry doors, getting in and out is a breeze. Perfect for couples or small families looking for a cozy getaway!
With any Hideout travel trailer by Keystone, you will find functional features and comfort at every turn! Each one is built with Tru-fit™ slide construction and a walkable roof for added durability. There is One piece enclosed underbelly, along with an outside shower, heavy-duty stabilizer jacks, and Furrion® backup camera prep. You'll love the pressed countertops inside, plus, LED lighting, blackout night shades, and many more comforts. Additional features include a tankless water heater, a black tank flush, a power tongue jack, and an XL entry assist handle to name just a few!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $21,677
Sale Price: $28,990
Stock# 265184
Interior Color: Stonebriar
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Stonebriar |
| Hitch Weight | 620 lbs |
| Dry Weight | 5360 lbs |
| Cargo Capacity | 2140 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 69 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Olympic RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 16' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTH1J25TG242741 |
Hideout 212RKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


