New 2026 Keystone RV Hideout 210RLWE Travel Trailer
Keystone Hideout travel trailer 210RLWE highlights:
- Front Master Bedroom
- Pass-Through Storage
- Kitchen Pantry
- Olympic RV Queen Bed
- 16' Power Awning with LED Lights
This travel trailer features dual entry doors, allowing you to enter in through the front master bedroom or the rear living room! The rear sofa with end tables provides a place to relax each day, and the booth dinette gives you a place to dine together. And both of these pieces of furniture can double as sleeping space for guests! A three-burner cooktop and air fryer microwave will let you make meals each day, and a 12V refrigerator and pantry will keep food stored away. The walk-thru bath leads to the front master bedroom where you'll find a walk-around RV Olympic RV queen bed, dual wardrobes and an overhead shelf for tons of storage!
With any Hideout travel trailer by Keystone, you will find functional features and comfort at every turn! Each one is built with Tru-fit™ slide construction and a walkable roof for added durability. There is One piece enclosed underbelly, along with an outside shower, heavy-duty stabilizer jacks, and Furrion® backup camera prep. You'll love the pressed countertops inside, plus, LED lighting, blackout night shades, and many more comforts. Additional features include a tankless water heater, a black tank flush, a power tongue jack, and an XL entry assist handle to name just a few!
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $8,449
Sale Price: $26,995
Stock# 242671
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 690 lbs |
| Dry Weight | 4710 lbs |
| Cargo Capacity | 2790 lbs |
| Fresh Water Capacity | 82 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST215/75R14D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Olympic RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs. |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 16' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTH1J2XTG242671 |
Hideout 210RLWE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


