New 2026 Keystone RV Fuzion Impact Edition 367 Toy Hauler Fifth Wheel
Triple A/C Package, Ramp Door Patio Package, 5.5K Generator.
Keystone Fuzion Impact Edition toy hauler 367 highlights:
- Full and Half Bath
- Loft with a Bunk Mat
- 14' Separate Garage
- 16 Cu. Ft. 12V Refrigerator
- Fireplace
- Tandem-Axle
Interior Comforts & Lifestyle
Living Area
-
Large living/kitchen space with peninsula countertop
-
Entertainment center with fireplace for cozy evenings
-
16 cu ft refrigerator keeps food fresh on long trips
-
Fiberglass-backed linoleum floors (carpet-free for easier cleaning)
-
Night shades for privacy
Sleeping Areas
-
Front master bedroom with king bed and wardrobe slide
-
Loft bunk above the living area adds extra sleeping space
-
Garage sleeping options: opposing sofas convert to a bed + electric queen lift bed
Kitchen Features
-
Stainless steel deep sink, high-rise faucet with pull-out sprayer
-
Full-extension ball-bearing drawers for easy storage access
-
Furrion 3-burner gas range and microwave
Bathroom & Garage Amenities
-
Full residential bathroom with oversized shower & skylight
-
Half bath accessible from the garage area
-
Garage features:
-
Gas/oil resistant Tuff-Ply flooring
-
Metal ram air vents & ducted A/C/heat
-
8’ ramp door (may convert to patio area with optional kit)
-
Utilities & Climate Control
-
Dual (2) high-efficiency A/C units for climate comfort
-
35,000 BTU furnace keeps interior warm
-
Girard on-demand water heater for continuous hot water
-
Washer/dryer prep supports future laundry setup
Call, Click, Text or Visit Us Today at Campers Inn of Kings Mountain and Find Your Away!
Stock 360 Tour & Stock Images may be shown. Colors & Specs may vary.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $45,461
Sale Price: $79,995
Stock# 111793
Interior Color: SMOKE
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Interior Color | SMOKE |
| Hitch Weight | 2755 lbs |
| Dry Weight | 13500 lbs |
| Cargo Capacity | 2255 lbs |
| Fresh Water Capacity | 94 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 14 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard On Demand |
| TV Info | LR Smart TV |
| Awning Info | 13' Electric with Adjustable Arms, Auto Dump, LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDF1PT28TF815297 |
Fuzion Impact Edition 367 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


