New 2026 Keystone RV Fuzion 440 Toy Hauler Fifth Wheel
FULL BODY PAINT / 14 FT GARAGE / 5.5 KW GENERATOR / KING BED / 440 W SOLAR PANEL / 2000 W INVERTER / 3 AC PACKAGE !!!
View all Fuzion Floorplans
2026 440 Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 FUZION 440
- DÉCOR – FUZION – SMOKE
- EXTERIOR DÉCOR – FUZION – CUSTOM PAINT – BLACK METALLIC
- EXTREME EXTERIOR
- INTENSE INTERIOR
- MONSTER PACKAGE
- REFRIGERATOR – 12V – 20 CF
- SLIDING REAR PATIO DOOR
- SOLAR FLEX DISCOVER
- RIVA SEAL – GO CAMPING
What Our Customers Are Saying
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Price:
$198,684
You Save: $63,689
Sale Price: $134,995
You Save: $63,689
Sale Price: $134,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39190
Location: Turlock, CA
Stock# 39190
Stock# 39190
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 440 Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 45 ft 11 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 3780 lbs |
| Dry Weight | 17110 lbs |
| Cargo Capacity | 3890 lbs |
| Fresh Water Capacity | 173 gals |
| Grey Water Capacity | 104 gals |
| Black Water Capacity | 104 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Generator | 5500 Flex Power |
| Fuel Capacity | 60 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Residential |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 3 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| Garage Size | 14 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard On Demand |
| TV Info | LR TV, Garage TV |
| Awning Info | 10', 12', 13' Girard Cassette w/LED Lighting |
| Axle Count | 3 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 810103 |
For more information
Contact Us
Fuzion 440 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


