New 2026 Keystone RV Fuzion 419 Toy Hauler Fifth Wheel
Full Body Paint / 16FT Garage / Auto Leveling / King Bed / Ramp Door Patio Pkg / Three Season Door / 440W Solar Panel / 2000W Inverter / 3 AC !!
View all Fuzion Floorplans
2026 419 Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 FUZION 419
- DÉCOR – FUZION – SMOKE
- EXTERIOR DEOR – FUZION – CUSTOM PAINT – BLACK METTALIC
- EXTREME EXTERIOR
- INTENSE INTERIOR
- MONSTER PACKAGE
- REFRIGERATOR – 12V – 20CF
- SLIDING REAR PATIO DOOR
- SOLAR FLEX DISCOVER
- RVIA SEAL – GO CAMPING
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$199,899
You Save: $64,904
Sale Price: $134,995
You Save: $64,904
Sale Price: $134,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39272
Location: Turlock, CA
Stock# 39272
Stock# 39272
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 419 Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 44 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 3770 lbs |
| Dry Weight | 16935 lbs |
| Cargo Capacity | 4065 lbs |
| Fresh Water Capacity | 173 gals |
| Grey Water Capacity | 104 gals |
| Black Water Capacity | 104 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Generator | 5500 Flex Power |
| Fuel Capacity | 60 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Residential |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| Garage Size | 16 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard On Demand |
| TV Info | LR TV, BR Smart TV, Garage LED TV, Ext. 50" TV |
| Awning Info | 8', 13', 14' Girard Cassette w/LED Lighting |
| Axle Count | 3 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 810149 |
For more information
Contact Us
Fuzion 419 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


