New 2026 Jayco Jay Flight SLX 130BH Travel Trailer
BRAND NEW, ON THE LOT!!!!
View all Jay Flight SLX Floorplans
2026 130BH Features and Options
UNIT INCLUDES: CUSTOMER VALUE PACKAGE, SPORT EDITION, 8K BTU WALL MOUNT AC
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Price:
$22,568
You Save: $9,071
Sale Price: $13,497
You Save: $9,071
Sale Price: $13,497
Rhone’s RV
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26123
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26123
Stock# 26123
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 130BH Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 16 ft 1 in |
| Ext Width | 96 ft |
| Ext Height | 129 ft 3 in |
| GVWR | 3500 lbs |
| Dry Weight | 2545 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 19.9 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| VIN | 1UJBC0AG7T1YK0201 |
For more information
Contact Us
Jay Flight SLX 130BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

