New 2026 Jayco Jay Flight Bungalow 401FLTS Destination Trailer
2026 401FLTS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$96,795
You Save: $22,800
Sale Price: $73,995
You Save: $22,800
Sale Price: $73,995
Leisure Days RV
Location: Owen Sound,ON
Stock# LK1859
Location: Owen Sound,ON
Stock# LK1859
Stock# LK1859
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 401FLTS Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 8 ft |
| Hitch Weight | 1500 lbs |
| Dry Weight | 10560 lbs |
| Cargo Capacity | 1440 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 20ft with LED LIghts |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1UJBC0BV8T12B0090 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

