New 2026 Jayco Jay Feather SL 26BHSL Travel Trailer
BUNK HOUSE!!!
View all Jay Feather SL Floorplans
2026 26BHSL Features and Options
UNIT INCLUDES: CUSTOMER VALUE PACAKGE, SOLAR POWER PACKAGE PREP, 15K BTU A/C, 30AMP SERVICE, JACK KNIFE SOFA
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Price:
$43,268
You Save: $13,271
Sale Price: $29,997
You Save: $13,271
Sale Price: $29,997
Rhone’s RV
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26117
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26117
Stock# 26117
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 26BHSL Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 6 in |
| Ext Width | 96 ft |
| Ext Height | 128 ft |
| GVWR | 7200 lbs |
| Dry Weight | 5785 lbs |
| Cargo Capacity | 1415 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Number Of Bunks | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 1UJBB0BP7T13C0200 |
For more information
Contact Us
Jay Feather SL 26BHSL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

