New 2026 Jayco Jay Feather 27BH Travel Trailer
BIKE/KAYAK DOOR!!!
View all Jay Feather Floorplans
2026 27BH Features and Options
CUSTOMER VALUE PACKAGE, JAY SPORT PACKAGE, OVERLANDER SOLAR 1 PACKAGE, 15K BTU A/C, 50AMP SERVICE WITH 2ND AC PREP, 20#LP GAS BOTTLES, FRONT MOLDED CAP, TAMARACK TIRES, 2" REAR RECIEVER, THEATER SEATING, DINETTE, QUEEN
What Our Customers Are Saying
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Price:
$61,732
You Save: $20,228
Sale Price: $41,504
You Save: $20,228
Sale Price: $41,504
Rhone’s RV
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26119
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26119
Stock# 26119
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 27BH Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 3 in |
| Ext Width | 96 ft |
| Ext Height | 132 ft |
| GVWR | 8200 lbs |
| Dry Weight | 6727 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Number Of Bunks | 2 |
| Refrigerator Type | 12V |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 1UJBB0BR6T14M0205 |
For more information
Contact Us
Jay Feather 27BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

