New 2026 Jayco Jay Feather 26FK Travel Trailer
FRONT KITCHEN!!!
View all Jay Feather Floorplans
2026 26FK Features and Options
UNIT INCLUDES: CUSTOMER VALUE PACKAGE, JAY SPORT PACKAGE, OVERLANDER I SOLAR PACKAGE, 15K BTU A/C, 50AMP SERVICE WITH 2ND A/C PREP, 20#LP BOTTLES, FRONT MOLDED CAP, TAMARACK TIRES, 2" REAR RECIEVER, DINETTE, QUEEN BED
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$63,354
You Save: $19,859
Sale Price: $43,495
You Save: $19,859
Sale Price: $43,495
Rhone’s RV
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26100
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26100
Stock# 26100
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 26FK Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 10 in |
| Ext Width | 96 ft |
| Ext Height | 136 ft 3 in |
| GVWR | 8700 lbs |
| Dry Weight | 7287 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 91.5 gals |
| Black Water Capacity | 30.5 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 1UJBB0BR0T14F0210 |
For more information
Contact Us
Jay Feather 26FK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

