New 2026 Jayco Jay Feather 25RB Travel Trailer
View all Jay Feather Floorplans
2026 25RB Features and Options
UNIT INCLUDES: CUSTOMER VALUE PACKAGE, JAY SPORT PACKAGE, OVERLANDER SOLAR I PACKAGE, 13.5 BTU A/C, 50AMP SERVICE, 2ND A/C PREP, 20#LP GAS BOTTLES, FRONT MOLDED CAP, TAMARACK TIRES, 2" RECEIVER, THEATER SEATING, DINETTE, QUEEN BED
What Our Customers Are Saying
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Price:
$56,560
You Save: $18,563
Sale Price: $37,997
You Save: $18,563
Sale Price: $37,997
Rhone’s RV
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26133
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26133
Stock# 26133
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 25RB Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 6122 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 61 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 1UJBB0BPXT1J80485 |
For more information
Contact Us
Jay Feather 25RB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

