New 2026 Jayco Jay Feather 25RB Travel Trailer
LARGE BATHROOM!!!
View all Jay Feather Floorplans
2026 25RB Features and Options
UNIT INCLUDES: CUSTOMER VALUE PACKAGE, JAY SPORT PACKAGE, PREMIER PACKAGE, OVERLANDER I SOLAR PACKAGE, 15K BTU A/C, 50AMP SERVICE WITH 2ND A/C PREP, 20#LP GAS BOTTLES, TAMARACK TIRES, 2" REAR RECEIVER, THEATER SEATING, DINETTE, QUEEN BED
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Rhone’s RV
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26113
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26113
Stock# 26113
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 25RB Specifications
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 1 in |
| Ext Width | 96 ft |
| Ext Height | 128 ft |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 6224 lbs |
| Cargo Capacity | 1276 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 61 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 1UJBB0BP4T1J80420 |
For more information
Contact Us
Jay Feather 25RB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

