New 2026 Jayco Eagle SLE 24MLE Fifth Wheel
BRAND NEW FLOORPLAN!!
View all Eagle SLE Floorplans
2026 24MLE Features and Options
UNIT INCLUDES: CUSTOMER VALUE PACKAGE, OVERLANDER SOLAR I PACKAGE, 2ND 15K A/C IN BEDROOM, TRI-FOLD SOFA
What Our Customers Are Saying
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Price:
$58,449
You Save: $18,452
Sale Price: $39,997
You Save: $18,452
Sale Price: $39,997
Rhone’s RV
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26138
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26138
Stock# 26138
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 24MLE Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| GVWR | 9500 lbs |
| Dry Weight | 8090 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 1UJCA0BN3T1G20443 |
For more information
Contact Us
Eagle SLE 24MLE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

