New 2026 Jayco Eagle HT 265FKDS Travel Trailer
GREAT COUPLES COACH!!!!
View all Eagle HT Floorplans
2026 265FKDS Features and Options
UNIT INCLUDES: CUSTOMER VALUE PACKAGE, LUXURY PACKAGE, 4STAR HANDLING PACKAGE, OVERLANDER I SOLAR PACKAGE, 2ND A/C 15K BTU IN BEDROOM, TINTED SAFETY GLASS WINDOWS, ELECTRIC STABILIZER JACKS, 15" TIRE, OLYMPIC BED
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$72,167
You Save: $23,376
Sale Price: $48,791
You Save: $23,376
Sale Price: $48,791
Rhone’s RV
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26126
Location: Cogan Station, PA
Stock# 26126
Stock# 26126
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 265FKDS Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 31 ft 8 in |
| Ext Width | 96 ft 5 in |
| Ext Height | 139 ft |
| GVWR | 9800 lbs |
| Dry Weight | 8155 lbs |
| Cargo Capacity | 1645 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 1UJBA0BP1T1CS0104 |
For more information
Contact Us
Eagle HT 265FKDS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

