New 2026 Jayco Eagle 360DBOK Fifth Wheel
Adventure Begins In This Jayco Eagle! Come See Us!
View all Eagle Floorplans
2026 360DBOK Features and Options
Experience elevated adventure living with the all-new 2026 Jayco Eagle 360DBOK, a family-focused luxury fifth wheel built for travelers who want space, comfort, and the freedom to turn every destination into a memory worth keeping. Designed for long weekends, extended stays, and full-on road trip lifestyles, this model blends residential comfort with campground-ready durability.
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Price:
$108,204
You Save: $35,209
Sale Price: $72,995
You Save: $35,209
Sale Price: $72,995
Campers Inn
Location: Chichester, NH
Stock# 108231
Location: Chichester, NH
Stock# 108231
Stock# 108231
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 360DBOK Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 43 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Int Height | 8 ft 7 in |
| Hitch Weight | 2615 lbs |
| GVWR | 14950 lbs |
| Dry Weight | 12660 lbs |
| Cargo Capacity | 2290 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 87 gals |
| Tire Size | ST235/85R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King, Olympic Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 48" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 4K Ultra HD Smart 50" TV |
| Awning Info | 10'6" and 17' Electric with integrated dimmable LED lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1UJCA0BV1T1WN0098 |
For more information
Contact Us
Eagle 360DBOK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


