New 2026 Gulf Stream RV Yellowstone Classic 199RK Travel Trailer
2026 199RK Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Price:
$31,002
You Save: $11,003
Sale Price: $19,999
You Save: $11,003
Sale Price: $19,999
Fun Town RV
Location: Waller, TX
Stock# 225483
Location: Waller, TX
Stock# 225483
Exterior Color: GRAY
Interior Color: SPIRAL
Stock# 225483
Exterior Color: GRAY
Interior Color: SPIRAL
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 199RK Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 22 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | SPIRAL |
| Exterior Color | GRAY |
| Hitch Weight | 490 lbs |
| Dry Weight | 3520 lbs |
| Cargo Capacity | 1370 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | Tankless |
| VIN | 1NL1G221XT6023685 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


